Zábava a okolí

Apartmán se nachází v krásné oblasti Šumavy, v jednom z nejznámějších šumavských středisek Špičák- Železná Ruda. Vzdálenost od Železné Rudy je 2,5 km. Apartmán leží přímo na turistické trase vedoucí k Čertovu jezeru  ( cca 4 km), potažmo k jezeru Černému a vrcholu Ostrého a Jezerní hory. Náš apartmán leží hned u nově vystavěné cyklotrasy vedoucí z Železné Rudy na Špičák a dále pak na nespočet dalších cílů ( Hofmanky, Pancíř, ledovcová jezera, ......) . Při takto výhodné poloze náš objekt nabízí velice klidné prostředí, ticho a pohodově strávenou dovolenou, kdy do lesa dojdete za dvě minuty a na vlakovou zastávku za 10 minut. 

Blízkost Bavorska ( 5 km) nabízí další rozšíření aktivit jak turistických ( Bayerische wald - nepřeberné množství nádherných pěších a cyklotras), kulturních ( festivaly, historické stavby) a v neposlední řadě rodinných atrakcí, které uspokojí malé i velké ( např . Bodenmais- sklárna a atrakce pro všechny, Silberberg- bobová dráha a další atrakce, Ludwigsthal- vzdělávací trasa se ZOO atd, Lam- akvapark pro malé, velké i náročné rekreanty).


Zimní aktivity: Nejbližší vleky Sportovní areál Špičák se 4 sjezdovkami, sedačkovou lanovkou, cca 15 min chůze, sedačková lanová dráha Špičák – Hofmannky - Pancíř (kromě lanovky jsou k dispozici 2 pomy), sjezdovka je dlouhá cca 1 200 m.  Ski areál Belveder se 4 sjezdovkami pro malé i velké - děti do 8 let zde lyžují zdarma. Super středisko Velký Javor v Německu 15 minut autem. Upravované běžecké tratě v blízkém okolí. Bazén 200 m od objektu v hotelu Čertův Mlýn. 
Letní aktivity: Ideální výchozí místo pro cykloturistiku (trasy pro začátečníky i náročné cyklisty), četné turistické stezky, nejnavštěvovanější místa v okolí – Černé jezero, Čertovo jezero, jezero Laka, Prášilské jezero, rozhledna Poledník a Pancíř, hraniční přechod Železná Ruda a Gsenget (pro pěší a cyklisty). Houbaření a sběr lesních plodů. V letních měsících jezdí ze Špičáku ekologický autobus po celé Šumavě a navazuje na spojení po Bavorském národním parku. Koupání – hotelový  bazén 200 m vzdálený.
Autobusové spojení: 300 m od ubytovacího zařízení se nachází zastávka Špičák – Jezerka. 
Vlakové spojení: 2 km od ubytovacího zařízení se nachází zastávka Železná Ruda – Špičák

odkazy:

logo_sumavanet.cz_-_big.jpg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one